• Zbiórka publiczna
    • Społeczny Komitet Budowy Pomnika kapitana Stefana Pogonowskiego uzyskał zgodę MSWiA na organizację zbiórki publicznej na budowę pomnika. Ty także możesz wesprzeć jego budowę.

      Wesprzyj budowę pomnika
Łódzka adwokatura wsparła budowę pomnika S. Pogonowskiego

Łódzka adwokatura wsparła budowę pomnika S. Pogonowskiego

23.06.2018

Podczas Zwyczajnego Zgromadzenia Izby Adwokackiej w Łodzi, które odbyło się 23 czerwca, przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na budowę pomnika kapitana S. Pogonowskiego. Kwestę – na prośbę Komitetu Społecznego Budowy Pomnika Kapitana Stefana Pogonowskiego – zorganizowano dzięki uprzejmości Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi i wsparciu jej dziekana, adw. Jarosława Zdzisława Szymańskiego.

Zwyczajne Zgromadzenie Izby Adwokackiej w Łodzi miało wyjątkowo uroczysty charakter, bo nawiązywało do obchodów jubileuszu 100-lecia Adwokatury Polskiej. W obradach łódzkiej palestry, które odbyły się w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina, uczestniczyło wielu zaproszonych gości, m.in. przedstawiciele władz Łodzi i województwa.

W zbiórce środków na budowę pomnika S. Pogonowskiego podczas zgromadzenia adwokatury pomogli członkowie Stowarzyszenia Historycznego „Strzelcy Kaniowscy” z Łodzi, którzy wystąpili w filharmonii w mundurach żołnierzy 28 Pułku Strzelców Kaniowskich. Stowarzyszenie działa od 2003 roku i skupia miłośników historii Wojska Polskiego z okresu II RP (lata 1918-1939). Zaproszone do współpracy przez komitet budowy pomnika wspiera jego działania.

Powrót do listy aktualności