• Zbiórka publiczna
    • Społeczny Komitet Budowy Pomnika kapitana Stefana Pogonowskiego uzyskał zgodę MSWiA na organizację zbiórki publicznej na budowę pomnika. Ty także możesz wesprzeć jego budowę.

      Wesprzyj budowę pomnika
Kwesta podczas Pikniku Niepodległościowego w Manufakturze

Kwesta podczas Pikniku Niepodległościowego w Manufakturze

11.11.2018

Członkowie Komitetu Społecznego Budowy Pomnika kapitana Stefana Pogonowskiego prosili o wsparcie tej inicjatywy łodzian, którzy uczestniczyli w VIII Pikniku Niepodległościowym w Manufakturze. Piknik odbył się w 11 listopada i był główną częścią łódzkich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Członkowie Komitetu Społecznego Budowy Pomnika kapitana Stefana Pogonowskiego prosili o wsparcie tej inicjatywy łodzian, którzy uczestniczyli w VIII Pikniku Niepodległościowym w Manufakturze. Pomnik powstaje pod hasłem „Kapitan Pogonowski – bohater, który łączy". Budowa pomnika jest finansowana ze zbiórki publicznej, o wsparcie projektu komitet zabiega przede wszystkim wśród łódzkich firm, łódzkiego biznesu, kupców. Z zebranych pieniędzy kupiono już część granitu, z którego wykonany ma być pomnik (czarny kamień, ma być z niego wyrzeźbiony obelisk, symbolizujący ostrze szabli). Profesor Zbigniew Dudek z Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, który zaprojektował pomnik, rozpoczął pierwsze prace, związane z jego wykonaniem. Komitet wciąż prowadzi zbiórkę pieniędzy, potrzebnych do całkowitego sfinansowania budowy pomnika.

Kwestę podczas Pikniku Niepodległościowego zorganizowano dzięki uprzejmości organizatorów pikniku i Manufaktury. O datki na budowę pomnika prosili członkowie komitetu i zaproszeni przez nich goście, m.in. przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi Tomasz Kacprzak oraz radny elekt Sejmiku Województwa Łódzkiego, Marcin Bugajski.

Powrót do listy aktualności