• Zbiórka publiczna
    • Społeczny Komitet Budowy Pomnika kapitana Stefana Pogonowskiego uzyskał zgodę MSWiA na organizację zbiórki publicznej na budowę pomnika. Ty także możesz wesprzeć jego budowę.

      Wesprzyj budowę pomnika
Aktualizacja w związku z pandemią Covid-19

Aktualizacja w związku z pandemią Covid-19

05.08.2020

W związku z częstymi pytaniami jakie się pojawiają odnośnie daty wybudowania Pomnika kpt. Stefana Pogonowskiego uprzejmie informujemy, że z uwagi na pandemię nie zdołaliśmy zrealizować Pomnika do 15 sierpnia 2020 r., czyli na 100-lecie Bitwy Warszawskiej. Przyczyną tego przede wszystkim było zamrożenie budżetów firm, które obiecały nam wsparcie w tym roku.

Zamrożenie spowodowane epidemią i niepewnością co do Ich otoczenia rynkowego. Na chwilę obecną dysponujemy projektem z prawami autorskimi, kupiliśmy czarny kamień, który został uformowany w kształt fragmentu głowni szabli. Mamy środki na przygotowanie elementów z brązu, jakie będą na tym fragmencie Pomnika. Z planowanego budżetu zgromadziliśmy już 2/3, a obecnie zbieramy na czerwony granit, który w bryle Pomnika ma symbolizować nawałę bolszewicką rozbitą przez polskiego żołnierza. Mamy nadzieję wybudować Pomnik na 101 rocznicę Bitwy i śmierci kpt. Stefana Pogonowskiego.

Powrót do listy aktualności